SPORT CARS

شرکت خودروسازی فورد در خبری خوشحال‌کننده برای والدینی که از سپردن خودروی خود به فرزندان جوانشان نگران هستند، اعلام کرده که قصد دارد از سال آینده بر روی نسل جدید خودروهای خود نوعی سیستم الکترونیکی نصب کند که جوانان را به رانندگی با احتیاط مجبور می‌کند.
این سیستم، حداکثر سرعت خودرو را محدود کرده و حتی جوانان را از بلند کردن بیش از حد صدای موسیقی بازمی‌دارد. این اقدامات امنیتی که تاکنون «حالت نوجوان» نام گرفته هنگامی شروع به کار می‌کنند که فرد از کلید مخصوص دوم استفاده می‌کند.
این سیستم که به صورت رسمی به «کلید من» موسوم است، ‌توسط والدین نوجوانان برنامه‌ریزی شده و به آنها اجازه می‌دهد تا حداکثر سرعت را بین 72 تا 128 کیلومتر در ساعت تنظیم کنند.
با رسیدن خودرو به سرعت معین، زنگ هشدار به صدا درآمده و خودرو از راننده می‌خواهد تا سرعت را پایین بیاورد. این سیستم همچنین زمانی که سوخت خودرو در حال اتمام است یک هشدار زودهنگام می‌دهد.
از دیگر اقدامات ایمنی این سیستم حالت کمک اضطراری آن در تصادفاتی است که تا اندازه به کار افتادن کیسه هوایی جدی هستند. در صورت بروز چنین اتفاقی، رایانه داخل این خودرو یک پیام از طریق شبکه تلفن همراه برای خدمات اورژانس ارسال می‌کند. در این پیام مختصات حادثه نیز درج خواهد شد.
طبق پژوهش‌های شرکت فورد حدود 46 درصد از نگرانیهای والدین، سرعت بالای فرزندانشان در زمان رانندگی بوده است.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/۱۳ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ توسط مسعود نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت