SPORT CARS

شرکت خودروسازی مازراتی ایتالیا واحد فروش محصولات خود را در تهران از سال آینده راه‌اندازی می‌کند. به نقل از داوجونز این سازنده خودروهای لوکس اسپرت در راستای گسترش شبکه بین‌المللی خود واحد فروشش را در پایتخت ایران از سال آینده میلادی افتتاح می‌کند.
مازراتی نه تنها قصد استقلال هرچه بیشتر را از فیات دارد، بلکه همچنین به دنبال بازارهای جدید به ویژه بازارهای نوظهور مانند ایران است. مازراتی هم‌اکنون یکی از برندهای وابسته به شرکت خودروسازی فیات، بزرگترین خودروساز ایتالیا است. سخنگوی مازراتی اعلام کرد:‌ ما مالکیت نمایندگیمان را در تهران بر عهده نخواهیم داشت، بلکه ترجیح می‌دهیم واردات محصولاتمان به ایران از طریق یک نماینده انجام شود.
مازراتی خودروهایی مانند گرند توریسمو را تولید می‌کند که هر یک از آنها بیش از 100 صد هزار یورو قیمت دارند. مازراتی تعداد نمایندگیهای فروش خود را در دنیا به 250 واحد رسانده است.
مازراتی تنها مالکیت مستقیم نمایندگیهای خود را در اروپا در اختیار دارد. مازراتی یکی از کوچکترین برندهای فیات به شمار می‌رود. در نیمه نخست سال 2011 فروش مازراتی در دنیا به سه هزار و 213 دستگاه رسید. درآمد این شرکت نیز به حدود 303 میلیون رسید.سود عملیاتی این شرکت نیز بالغ بر 18 میلیون یورو شد.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٦/۱۳ساعت ۸:٢٧ ‎ب.ظ توسط مسعود نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت