SPORT CARS

همه چیز در تونس از برخورد پلیس با یک جوان سبزی فروش (که مجوز کار نداشت) آغاز شد. این حادثه باعث شد جوان مورد نظر اقدام به خود سوزی کند و همین مورد تغییری بزرگ در آن کشور و سپس در کل خاورمیانه را به دنبال داشت. قیام مردمی در دسامبر 2010 آغاز شد و در ابتدا جنبه اعتراض به شرایط دشوار اقتصادی داشت اما کم کم با سرکوب اعمال شده از سمت حکومت، تغییر کل دولت هدف قرار گرفت. این جنبش به نام انقلاب یاس شهرت یافت و این اعتراضات مردمی کم کم کل تونس را فرا گرفت و سرانجام در 14 ژانویه 2011 «زین العابدین بن علی»، ابتدا دولت و مجلس را منحل کرد و سپس خود از حکومت کنار رفت.
این اعتراضات به تدریج در برخی کشورهای دیگر منطقه نیز تکرار شد و نتایج شگرفی به بار آورد.
بن علی به تازگی یک دستگاه فراری کالیفرنیای قرمز رنگ خریده و البته فرصت چندانی پیدا نکرده بود که از آن استفاده کند، که این تغییرات آغاز شد. در روز آخر که مردم کاخ ریاست جمهوری را فتح کردند، این اتومبیل نیز از خشم مردم در امان نماند. تصاویر فراری بخت برگشته به سرعت در دنیا پخش شد و آه از نهاد اتومبیل دوستان بر آورد.
این فراری به گونه‏ای خاص مورد حمله واقع شد، به گونه‏ای که نشانه‏های فراری در جای جای خودرو و حتی روی بلوک سیلندر به سرقت رفت. جالب آن بود که حتی رینگ‏های چرخ نیز از جا در آورده شده و عملاً اتومبیل روی زمین افتاده بود. بقیه موارد شامل خسارت‏های سنگینی همچون شکستن کلیه شیشه‏ها، پاره کردن تودوزی و ضربه به نقاط مختلف بدنه بود.
در پایان این نکته یادآوری می‏شود که اگر فراری بدین صورت مورد حمله قرار نمی‏گرفت، می‏توانست در موزه‏ای مربوط به دوران حکومت استبدادی بن علی به نمایش گذاشته شود، ولی متأسفانه با این اقدام، یکی از آثار تاریخی مهم این دوره از بین رفت.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/۳٠ساعت ٧:٠٦ ‎ب.ظ توسط مسعود نظرات () |

خودروی جدید فراری با نام 599 vx با الهام از دیگر نسخه های 599 تولید می شود. طبق نظر مدیران این شرکت این خودرو بهترین نماینده دنیای 599 xx و 599 gtoخواهد بود.
خودروی 599 vxبا یک بسته هشت قطعه ای ارائه می شود که علاوه براین سپرجلو،کاپوت ،کلاهک موتور عقب ،پنل عقب و سپرعقب نیز تعویض خواهند شد.

این خودرو مانند تمام محصولات vorsteiner به کیفیت بالا،کربن فیبر سبک وزن و چرخ های آلومینیومی t-6160 مجهز خواهد شد. همچنین اگزوز جدید این خودرو ازنوع اسپرت خواهد بود

 

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/٢٦ساعت ٩:۱٦ ‎ق.ظ توسط مسعود نظرات () |

شرکت آلفا رومئو اطلاعات خودروی کوپه مفهومی جدید خود را با کد 4cمنتشر کرد.


:ادامه مطلب:
نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/٢٠ساعت ٢:٢۳ ‎ب.ظ توسط مسعود نظرات () |

شرکت خودروسازی ایتالیایی پاگانی تا سال 2013 از خودروی جدید 825 هزار یورویی (1.2 میلیون دلار) خود رونمایی خواهد کرد.


:ادامه مطلب:
نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/٢٠ساعت ۱:٢۸ ‎ب.ظ توسط مسعود نظرات () |

ژنرال موتورز به عنوان مالک برند Chevrolet جزئیات بیشتری از Camaro SS Convetible این زیرمجموعه‌اش ارائه کرد. خبرها حاکی از آن است که این مدل با پیشرانه‌ای 6.2 لیتری هشت سیلندر Vشکل به قدرت 5426 اسب‌بخار و با گشتاور 420 پوندفوت خواهد بود. جعبه‌دنده این مدل هم‌چون نمونه مسقف، 6 سرعته دستی است. به همین دلیل شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت آن به 4.9 ثانیه رسیده است. خروجی کامارو مانند تمام عضلانی‌های آمریکایی توسط سیستم RWD به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. گفته می‌شود قیمت پایه این شورولت 42 هزار و 995 دلار خواهد بود.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/٢٠ساعت ٩:٤٩ ‎ق.ظ توسط مسعود نظرات () |

پیکان زردرنگ مدل 1974ه توسط  شرکت «M27» تیونینگ شده است.

ظرفیت این پیکان که در کارت مالکیت آن درج شده 3 نفره است که موتور استاندارد تقویت شده 2000 بر روی آن قرار دارد. این خودرو دارای موتور انگلیسی (Holbay)، دیفرانسیل مسابقه‌ای، گیربکس Overdrive تریومف، کاربراتور 4 دهنه وبر 48، رادیاتور آلومینیومی و فرمان حرفه‌ای Momo ایتالیا است. صندلی‌ها ایتالیایی، رینگ Minilight، بدون زاپاس و با هندلینگ عالی را هم به دارندگی‌ها و برازندگی‌های این پیکان اضافه کنید.

احمد شمیرانی مدیرعامل شرکت تیونینگ کننده این خودروگفت: آنچه منجر به قیمتی شدن این پیکان شده هنر جمع کردن قطعات و لوازم آن است رنگ این خودرو جوهری است که همراه با دستگاه پیستوله آن از ایتالیا وارد شده و خودرو به مدت 6 ماه در صافکاری نقاشی عمر خود را گذارنده است تا دارای پوشش رنگ فوق‌العاده ظریف شود. گیربکس آن چند بار تغییر کرده تا بالاخره آن چیزی که می‌خواستند انتخاب شده است. این پیکان 245 کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرد.

نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/۱٩ساعت ۸:٤۱ ‎ب.ظ توسط مسعود نظرات () |

افراد بسیاری وجود دارند که با توجه به نفوذ سیاسی و قدرت خود یا میزان ثروتشان خود را همواره طعمه مناسبی برای مخالفان یا باج‌گیران تلقی می‌کنند. انبوه ترور‌های سیاسی که بسیاری از شخصیت‌های بزرگ را قربانی...


:ادامه مطلب:
نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/۱٦ساعت ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ توسط مسعود نظرات () |

بعد از آنکه در جزیره کیش یک دستگاه کادیلاکCTS-V رویت شد، این بار نوبت به تهرانی‌ها رسید تا بتوانند در بعضی از مناطق شرق تهران مدل جدید کادیلاکCTS کوپه را ببینند. کادیلاک CTS را می‌توان کوپه لوکس و تازه‌وارد به خانواده کادیلاک نسبت داد.


:ادامه مطلب:
نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/۱٥ساعت ٩:٠٤ ‎ب.ظ توسط مسعود نظرات () |

شرکت رولزرویس برای سال 2010 خود مدل گوست به معنی روح را به بازار معرفی کرده است که در مقایسه با ....


:ادامه مطلب:
نوشته شده در ۱۳٩٠/٥/٤ساعت ۱:٠۱ ‎ب.ظ توسط مسعود نظرات () |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت